Nevýhody nebankovních půjček

Každá věc má své klády a zápory. U nebankovních půjček se nedá mluvit vysloveně o záporech, ale spíš o radách, na co se při vyjednávání zaměřit, abyste později vašeho kroku nemuseli litovat. Nejprve si proto vždy lehce rozšiřte vzdělání o základní finanční pojmy, abyste nemluvili s úředníkem o něčem, co nevíte, co znamená. Zkratka, se kterou se potká každý, kdo se vydá do těchto vod, je RPSN (roční procentuelní sazba nákladů). Jednoduše řečeno udává procentuelní podíl z dlužné částky, který zaplatíte na náklady spojené s ní. Vyhodnocuje se podle vzorce, na který mají vliv základní ukazatele: délka půjčky, částka, popularita, počet plateb a další. Na druhou stranu se podle něj dá poměrně dobře posuzovat reálná výhodnost půjčky.

Nikoho asi nepřekvapí, že i úroky budou v tomto případě vyšší, než je tomu v bankách. Nelze ale obecně říct, jestli je to velký nebo malý rozdíl. Opravdu hodně se to liší a je vždy důležité projít si i například nenápadné sazebníky umístěné na vedlejších stránkách pro úplnou jistotu.

Vždy se držte zlatých rad. Než smlouvu podepíšete, tak si jí důkladně prostudujte. Také si shromážděte co nejvíce informací o firmě, se kterou transakci uzavíráte. Trh je skoro až přeplněn a vy byste mohli snadno naletět. Názory zákazníků na webovém portálu firmy berte s velkou rezervou a největší důraz klaďte na to, čím ručíte. V případě nesplacení vám bude dotyčná věc velmi rychle zabavena.